FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalci En-Nakab’ta Filistinlilerin evlerini yıkma işine hız verdi

1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki En-Nakab bölgesinde faaliyet gösteren Filistin Gençlik Hareketi, işgal güçlerinin son dönemde En-Nakab sahrasında yaşayan Filistinlilere karşı baskılarını artırdığını, şimdiye kadar bölgede binlerce evi yıkan işgalcinin şimdi Filistinlilerin varlığını tamamıyla yok etmek istediğini ifade etti.

Konuyla ilgili dün (29 Ağustos Perşembe) basın açıklaması yapan Gençlik Hareketi, günübirlik yapılan yıkımlar işgalcinin buraya ilişkin projesinin bir parçası iken, bölge halkına ve aktivistlere yönelik tehditlerin bu projenin diğer parçası olduğuna dikkat çekerek, bütün bunları onlarca köyü boşaltmayı ve 35 binden fazla insanı göçe zorlamayı amaçlayan Braver planının bir halkası olduğunu kaydetti.

İşgal güçleri En-Nakab sahrasında bulunan Filistinlilerin başka yerlere göç etmelerini sağlamak için onlara her türlü baskı, şiddet, terör ve insanlık dışı uygulamalarda bulunuyor. Evlerini yıkıyor, hayvanlarını telef ediyor, su kuyularını kapatıyor, bağ ve bahçelerine zarar veriyor, karşı gelenleri de tutukluyor veya öldürüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.