FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalci Gazze’ye saldırırsa kesinlikle pişman olur

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim üyesi Dr. Mahmut Ez-Zehhar, Siyonistlerin olası yeni bir savaşta Gazze’de büyük bedeller ödeyeceğini ve hezimeti tadacağını belirterek, geçmişten dersler çıkaran direnişin şu anda daha azimli ve daha hazırlıklı olduğunu söyledi.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın şehit ailelerini onurlandırmak için En-Bureyc mülteci kampında dün akşam düzenlediği etkinliğe katılan Hamas liderlerinden Ez-Zehhar yaptığı konuşmada “Bütün imkanlardan istifa etmek, Siyonistlerin bölgedeki kirli projelerine karşı durmak için halk olarak bizim içerde, ümmet olarak da dışarıda birlik olmamız gerekir” dedi.

Hamas’ın Gazze’nin orta kesiminde bulunan El-Bureyc mülteci kampında düzenlediği etkinliğe milletvekili Salim Selame, Halid Eş-Şerif gibi Hamas liderlerinin yanında kalabalık bir halk kitlesi de katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Hamas liderlerinden Halid Eş-Şerif de şunları söyledi: “Düşman büyük imkanlara sahip olmasına rağmen Filistin halkının iç cephesi düşmana karşı omuz omuza verip birlikte hareket etmeyi sürdürdü. Furkan savaşında ilk darbe şokunu erken üzerinden atan Gazze halkı ilk günden son güne kadar direniş konusunda ölümsüz tablolar gösterdi.”

Etkinlikte söz alan milletvekili Salim Selame ise “Gazze eski Gazze değil. Düşman şunu iyi bilsin ki Gazze’ye yapılacak yeni bir saldırı askerleri için piknik yeri değil mezarlık olacak” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (27) içerik yüklenmiştir.