FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalci gelecek savaş için özel eğitim veriyor

Siyonist askeri çevreler, işgal ordusunun Lübnan’da faaliyet gösteren Hizbullah’ın Güney Lübnan’da kurduğu köylerde ve İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Gazze’de kullandığı tünelleri andıran bir üs inşa ettiğini ve burada askerlerini eğittiğini belirtti.

İşgal ordusunun hazırlayıp sitesinde yayınladığı ve Araştırma Merkezinin de Arapçaya çevirip dün (26 Nisan Salı) yayınladığı raporda şu bilgilere yer verildi: “İsrail ordusunun inşa ettiği küçük köy kare şeklindeki evlerden oluşuyor. Evleri birbirine bağlayan tüneller ve çukurlar var. Birinden girip diğer eve geçmek mümkündür. İsrail askerleri bu evlerde ve evlerin içinde yapılan tünellerde, direniş güçlerinin elindeki tünellerin giriş kısımlarını nasıl öğrenecekleri, çevrede doğal olmayan bitkileri nasıl ayırt edecekleri, olası tuzakları nasıl fark etmeleri gerektiği hususunda eğitim alıyorlar.”

Siyonist işgal ordusunun bu eğitimine katılan subaylardan biri yaptığı değerlendirmede, Lübnan köylerinin hemen hemen hepsinde bu tür tünellerin olduğunu belirterek, askerlerin buna göre eğitim almalarının zorunlu olduğunu ve bu eğitimi alan askerlerin Gazze’deki tünellere karşı da eğitim almış olacağını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Mayıs 2024 (22) içerik yüklenmiştir.