FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalci, HAMAS’ı saldırgan güç olarak göstermek istiyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Dr. Salah El-Berdevil, Siyonist işgalcinin son dönemde işlediği katliamları ve insanlık suçlarını örtmek için Hamas Hareketi’ni saldırgan bir güç olarak gösterme gayreti içerisine girdiğini söyledi.

Salah El-Berdevil, medyada bugün (14 Kasım Cumartesi) yer alan açıklamalarında şöyle dedi: “Siyonistler, Gazze’ye yönelik olası bir saldırıda dünya kamuoyunun kendi yanlarında durmasını istiyorlar ve kendisine yakın devletleri bu senaryoya inandırmaya çalışıyorlar. Hamas’ı direniş hareketi olarak değil saldırgan bir güç olarak göstermek istiyorlar. Hamas ve diğer Filistinli gruplar, en basit silahlarla varlığını, şerefini, topraklarını ve kutsal değerlerini korumaya çalışan direniş hareketleridir.”

Siyonist düşmanın gerçekleri ters yüz ederek kamuoyunu aldatmaya çalıştığına dikkat çeken El-Berdevil, işgalcinin bu şekilde nükleer silahlarını, Gazze’de Filistin halkına karşı kullandığı fosfor bombalarını ve kitle imha silahlarını dikkatlerden kaçırmaya çalıştığını söyledi.

Hamas lideri, Siyonist işgalcinin bu tür iftiralarıyla Gazze’ye düzenlemeyi planladığı salıdırıya gerekçe üretme ve olası katliamlarına destek sağlama peşinde olduğunu ifade etti.

Açıklamalarında Hamas ve Fetih arasındaki diyaloğa da değinen Salah El-Berdevil, diyalog görüşmelerinin Kurban Bayramı sonrası yeniden başlaması için Hamas’ın Mısır’dan davet aldığı yönündeki haberleri yalanladı.
Hamas lideri, “Böyle bir davet alırsak bu davete olumlu cevap veririz” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.