FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalci İsrail Abasan’a saldırdı, 1 şehid 6 yaralı

Siyonist işgal ordusunun dün akşam (26 Mart Cuma) Han Yunus’un doğusunda bulunan Abasan’ı bombalaması sonucu 1 kişi şehit oldu 6 kişi de yaralandı.

Hastane kaynakları ve mahalli kaynakların gelişmelerle ilgili verdikleri bilgiye göre işgal ordusunun Büyük Abasan’ı karadan bombalaması sonucu Heysem Abdulhakim Arafat adındaki vatandaş ağır yaralandı. Başından, göğsünden ve vücudunun değişik yerlerinden yara alan Arafat yoğun bakıma alındıktan dört saat sonra hayatını kaybetti.

Kaynaklar ayrıca, işgal topçusuyla işgal uçaklarının Büyük ve Küçük Abasan’da Filistinli vatandaşların bulundukları bölgeleri bombaladığını, bombalama soncu Arafat’ın dışında biri ağır 6 kişinin de yaralandığını ifade etti.

İşgal ordusu bir taraftan Batı Yaka ve Kudüs şehrinde Filistin halkına karşı her türlü baskıyı uygularken, Gazze’ye de zaman zaman havadan ve karadan saldırıyor.

Gazze’nin 1948 yılında işgal edilmiş topraklara yakın bölgelerinde yaşayan halkına karşı terör estiren işgal ordusu şimdiye kadar birçok insanı şehit etmiş ve onlarcasını da yaralamıştır.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2022 (21) içerik yüklenmiştir.