FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalci İsrail Gazze Sınırına ve Batı Yaka’ya Binlerce Asker Yığıyor

Siyonist işgal rejimindeki medya kaynakları, Filistinlilerin 14 ve 15 Mayıs’ta Nekbe’nin (Büyük Felaket) yıldönümünde yapacakları gösteri ve yürüyüşlere karşı İsrail’in Batı Yaka ve Gazze sınırına çok sayıda asker sevk edeceğini belirtti.

İsmini açıklamayan askeri yetkiliye dayandırarak bilgi veren kaynaklar, önümüzdeki Pazartesi günü Amerikan Büyükelçiliği’nin açılacağını, Salı günü ise Filistinlilerin Nekbe’yi anacaklarını ifade etti.

Siyonist askeri yetkili, önümüzdeki hafta yapılacak gösteri ve yürüyüşlerin daha önce yapılanlardan daha yoğun ve öfkeli geçeceğini söyledi.

İşgal rejiminde yayınlanan Haaretz gazetesi, İsrail ordusunun Gazze sınırında 17 noktada çıkacak muhtemel çatışmalara hazırlık yaptığını, bunun yanında Batı Yaka’daki gösterilere de hazırlık yaptığı, ordunun Kudüs’te çatışmaların çıkma ihtimalinden endişe duyduğunu yazdı.

İşgal ordusunun göstericilerin Gazze sınırında 300 metrelik mesafeyi geçmelerine izin vermeyeceğine dikkat çeken gazete, ordunun sınırda toplu saldırı ve geçişlerin yapılıp ardından askerlerin kaçırılmalarından korktuğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Mayıs 2022 (28) içerik yüklenmiştir.