FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalci İsrail Güçleri Batı Yaka’da 13 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Filistin halkına karşı sindirme operasyonlarına devam eden Siyonist işgal güçlerinin bu sabah Batı Yaka’nın değişik bölgelerine yaptığı baskınlarda 13 Filistinli vatandaşı gözaltına aldığı belirtildi.

İşgal güçleri tarafından yapılan açıklamada söz konusu kişilerin İsrail hedeflerine karşı halk direnişi faaliyetleri içinde oldukları ve dolayısıyla aranan kişiler oldukları iddia edildi.

İşgal güçleri açıklamasında, Tulkerem şehriyle Beyta beldesinde yapılan baskın ve aramalarda Filistinli gruplarla irtibatlı olduğu gerekçesiyle binlerce Şikel paraya da el konulduğunu bildirdi.

İşgal güçleri, işgal altındaki Kudüs’e yakın El-Ram köyünde yaptığı aramada ise silah ele geçirdiğini kaydetti.

İşgal güçleri dün gece geç saatlerde ve bu sabah erken saatlerde Beytlahim, El-Halil, Yatta, Cenin, Kudüs, Tulkerem ve bunlara bağlı bazı köy ve beldelere baskınlar düzenleyip terör estirerek aramalar yaptı.

Öte yandan, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, 12 yıldır kuşatma altında bulunan Gazze’deki insani durumun bu hal üzere devam etmesi halinde İsrail ile Filistinliler arasında yeni bir savaş çıkabileceği konusunda uyardı.
Guterres bu uyarısını, BM’nin 23 Aralık 2016 tarihinde çıkardığı 2334 nolu kararın uygulanması için üye ülkelere ilgili raporu sunarken yaptı.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2022 (16) içerik yüklenmiştir.