FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalci İsrail, insan hakları örgütlerini yanıltmaya çalışıyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Fevzi Burhum, Siyonist işgal devletinin Gazze’de savaş suçu işlenmesinin sorumluluğundan kaçmaya çalıştığını söyledi.

Burhum, işgalcilerin asılsız olaylarla ilgili gerçekleştirdiği düzmece soruşturmalarla uluslararası kurumları ve insan hakları örgütlerini aldatmayı amaçladığını bildirdi.

Hamas sözcüsü bugün (7 Şubat Pazar) konuyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

“Siyonist işgal devletinin yaptığı icraatlar uluslararası kurumlar, insan hakları örgütleri ve Human Rights Watch tarafından şüpheyle karşılanmıştır. Goldstone Raporu da işgal devletini Gazze’de savaş suçu ve insanlığa karşı suç işlemekle suçlamıştır. Bütün bunlar Siyonist işgal devletinin ve liderlerinin bu suçları işlediğini, kullanımı yasak olan silahlar kullanarak Filistinli sivilleri öldürdüklerini ve yaktıklarını ortaya koymaktadır.”

Hamas sözcüsü Fevzi Burhum, uluslarası toplum ile uluslararası kurumlara ve insan hakları örgütlerine çağrıda bulunarak, zulme uğrayan Filistinlilerin haklarına sahip çıkmalarını ve Siyonist işgal devleti liderlerinin Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde savaş suçlusu olarak yargılanması için acilen pratik adımlar atmalarını istedi.

Burhum, Siyonist işgal devleti liderlerinin yargılanmalarını engelleyecek tarafların da tüm bu suçlara doğrudan ortak olacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.