FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalci İsrail Rejimi, Amerika’nın çeşitli operasyonlarda kendine destek verdiğini itiraf etti

Siyonist İsrail rejimi başbakanı, Gazze çevresindeki bölgelerde gerçekleştirdiği operasyonlarda yalnız olmadığını Amerika’nın da mutlak surette kendi yanında yer aldığını bildirdi.

Siyonist İsrail rejimi 2017 Aralık ayından beri Gazze şeridine yönelik yeni dönem hava saldırıları başlatmış bulunmaktadır.

Sputnik haber ajansının bildirdiğine göre İsrail Başbakanı Netanyahu, Trump’ın damadı ve danışmanı Kushner ve beraberindeki heyetle, ABD’nin İsrail ile Filistin arasındaki barış müzakerelerinin yeniden başlaması için hazırladığı “Yüzyılın Anlaşması”nı görüştü.

Netanyahu, görüşme sırasında İsrail’e desteğinden dolayı ABD Başkanı Trump’a minnettar olduklarını dile getirdi.

Görüşmede, İsrail ile Filistin arasındaki barış müzakerelerinin yeniden başlaması için ABD’nin hazırladığı “Yüzyılın Anlaşması” ve Gazze’deki insani durum ele alındı.

İsrail Başbakanlık Ofisi, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı ve danışmanı Jared Kushner ve Ortadoğu Özel Temsilcisi Jason Greenblatt ile Gazze üzerine görüşmek üzere Kudüs’te bir araya geldiğini açıkladı. Dört saat boyunca süren görüşmede Trump’ın ‘Yüzyılın Anlaşması’ olarak adlandırdığı İsrail-Filistin barışı, Filistin meselesi ve Gazze’deki insani durumun iyileştirilmesi konuları ele alındı.

Görüşme hakkında Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya göre tarafların, Trump yönetiminin Filistin ve İsrail arasındaki ilişkilere olan etkisini görüştüğü aktarıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.