FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalci İsrail rejiminin Gazze ve Batı Şeria’daki saldırganlığı sürüyor

İşgal ordusuna ait dört buldozerin bu sabah Gazze Şeridi’nin güneyindeki Huzaa beldesinin doğusunda sınır ihlali yaparak belirli bir mesafe Gazze Şeridi topraklarına girdiğini bildirdi.

Filistin tv muhabiri, işgal ordusu buldozerlerinin operasyonu gizlemek için kullanılan yoğun sis bombaları eşliğinde sınırı geçip Gazze Şeridi sakinlerine ait arazileri birkaç metre ihlal ettiğini söyledi.

İşgal güçlerinin bu sabahki sınır ihlalini neden gerçekleştirdiği henüz öğrenilemezken, işgal ordusunun zaman zaman bu tür ihlallerde bulunduğu ve Gazze Şeridi ile 1948’de işgal edilen Filistin topraklarını ayıran sınır bölgesinde arazi tesviyesi yaptığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin 2014 yazında işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne açtığı savaşı sona erdirmek üzere işgal rejimi hükümeti ve Filistin direniş grupları arasında Mısır’ın arabuluculuğuyla imzalanan ateşkes anlaşmasını o günden bu yana sürekli çiğneyerek sınır ihlalleri yaptığı belirtildi.

Bu arada, işgal güçleri bu sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek dört Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları için işgal güçlerince aranan dört Filistinlinin gözaltına alındığını duyurdu.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.