FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalci İsrail, Selman-ı Farisi camiini yıkma kararı aldı

Hiçbir dini, ahlaki ve insani değere saygı göstermeyen Siyonist işgal yönetiminin, Batı Yaka’nın Nablus şehrine bağlı Burin Kasabası’ndaki Selman-ı Farisi Camisi’ni ruhsatı olmadığı gerekçesiyle yıkma kararı aldığı bildirildi.

Bölge sakinlerinin bildirdiğine göre, bu sabah erken saatlerde işgal askerlerinden bir grup kasabaya gelerek, caminin civarında oturan Filistinli vatandaşlara cami inşaatının durdurulmasını isteyen bir kararı tebliğ etti.

İbadet özgürlüğünü hiçe sayan bu karara tepki gösteren kasaba halkı, insan hakları örgütlerinden kararın uygulanmaması için müdahale etmelerini istedi.

Selman-ı Farisi Camisi, Burin Kasabası’nın ana caddesinde yer alıyor. Caddenin bulunduğu bölge ise işgal güçlerinin C bölgesi olarak nitelediği bölgedir. Oslo Anlaşması, işgal yönetimine bu bölgede ruhsat verme yetkisi vermişti.

Siyonist işgal devleti yıllardır Kudüs’te, Batı Yaka’da ve işgal ettiği diğer bölgelerde evleri ve ibadet yerlerini ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıkmakta, gasp etmekte ve talan etmektedir.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.