FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalci İsrail’den Abbas yönetimine teşekkür mesajı

Gayri meşru Abbas yönetimine bağlı Para İdaresi Başkanı Cihad El-Vezir, direnişi besleyen kaynaklara karşı sürdürdüğü çaba nedeniyle Siyonist Merkez Bankasından teşekkür mesajı aldığı belirtildi.

Siyonist Merkez Bankasından gönderilen takdir mesajında, Ramallah yönetiminin direnişle savaşta ortaya koyduğu çabaların takdirle karşılandığı belirtildi.

Ramallah yönetimi, direniş gruplarına özellikle de İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın eline mali destek geçmemesi için bir dizi tedbire başvurmuş ve bu amaçla birçok hesaba el koymuştu.

Bu teşekkür ve takdir mesajı, işgalcilerin Abbas yönetimine gönderdiği ilk takdir ve teşekkür mesajı değildir. İşgal devletindeki siyasi ve askeri liderler her fırsatta gayri meşru Feyyad hükümetini ve ona bağlı birimleri özellikle de milis güçleri takdir ettiklerini ifade ediyorlar. Direnişin mevzisinden çıkıp, ona karşı savaşmak için düşmanın mevzisine geçen milislerle onların bağlı olduğu Abbas yönetimi de işgalcileri memnun etmek için elinden geleni yapıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.