FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalci, Mescid-i Aksa’da namaz kılınmasını zorlaştırdı

Ramazan ayının ilk Cuma gününde onbinlerce Filistinlinin Mescid-i Aksa’da namaz kılması beklenirken Siyonist işgal güçleri de işgal altındaki Kudüs kentinde aldığı tedbirleri yoğunlaştırdı.

Kudüs Polisi sözcüsü, Siyonist işgal yönetiminin her türlü olasılığa karşı Eski Belde’de bin polis memuru görevlendirdiğini açıkladı.

Siyonist işgal yönetimi, işgal altındaki Batı Yaka’da ve Gazze Şeridi’nde yaşayan Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya girmesine izin vermiyor.

Siyonist işgal yönetimi Kudüs’te ve 1948’de işgale dilen topraklarda yaşayan Filistinli erkeklerden 50 yaşın üzerindekilerin ve kadınlardan da 45 yaşın üzerindekilerin Mescid-i Aksa’ya girmesine izin vereceğini ilan etmişti.

Siyonist işgal yönetiminin Kudüs’e ve Kudüs halkına yönelik bu tür düşmanca uygulamaları, Kudüs kentini Yahudileştirme ve Kudüs halkını kentten zorla uzaklaştırma faaliyetleri çerçevesinde gerçekleştiriliyor.

İşgal yönetimi Kudüs’te Filistinlilere yönelik baskılarını sürdürürken ve Mescid-i Aksa’ya girmelerine sınırlama getirirken fanatik Yahudi cemaatleri de Mescid-i Aksa’nın avlusuna baskınlar düzenliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.