BilimselDünyaFilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalci Rejimin Tehditlerinden Filistinli Çocuklar Bile Korkmaz

Hamas siyasi ofisi üyesi; Siyonist Rejim’in Hamas liderlerine yönelik tehditlerine işaret ederek, işgalcilerin tehditlerinden çocukların bile korkmadığını belirtti.

Hamas siyasi ofisi üyesi Husam Bedran Siyonist Rejim’in Hamas liderlerine suikast düzenleme tehditlerine işaret ederek, işgalcilerin Hamas liderlerini suikastle tehdit etmesinin saçma bir tutum olduğunu ifade etti.

Bedran daha sonra; işgalcilerin bu tutumları içinde bulundukları karmaşa ve hayal kırıklığından kaynaklanmaktadır. Bu tehditlerden bırakın Filistin Direniş liderlerinin korkmasını Filistinli çocuklar bile korkmaz. Siyonist düşman Filistinlilere karşı bir adım attığında ve Filistin halkını kana boyadığında bunun cevapsız kaldığı dönemler artık geçmişte kaldı, ifadelerini kullandı.

Öte yandan Haretz gazetesi tarafından verilen habere göre; İsrail ordusu ve iç istihbarat teşkilatı (Şabak) Gazze Şeridi’nde Filistin Direniş Hareketi (Hamas) liderlerine suikast düzenlemeye yönelik planlar yaptılar. İsrail son aylarda Hamas’ın üst düzey yetkililerini öldürmek için hazırlık yapıyor ve bu senaryo Gazze Şeridi’ne yönelik askeri saldırılarının yerini alacaktır. İsrail tarafından yapılan araştırmalar suikast politikasının rejimin bu politikanın sonuçlarına yönelik korkuları olan, Hamas tarafından sert bir şekilde karşılık bulması ve savaş ile sonuçlanmasına işaret ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Nisan 2024 (19) içerik yüklenmiştir.