İslami Davet

İşgalci Siyonist Rejim Başbakanı İran Ve Filistin Hakkında Kin Kustu

25 Aralık 2017 15:15

Siyonist Rejim Başbakanı, bu rejimin haftalık kabine toplantısında İran ve Filistin Yönetimi hakkında kışkırtıcı ifadeler kullandı.
İran Haber Ajansı – Siyonist Rejim Başbakanı Binyamin Netanyahu, bu rejimin haftalık kabine toplantısında İran ve Filistin Yönetimi hakkında kışkırtıcı iddialarda bulundu.

Netanyahu, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın siyasi süreçten geri çekilme kararı aldığını ve kendisine sunacağı Amerika’nın Filistin-İsrail barışı hakkındaki önerisinin onun için önemli olmadığını açıkladı.

Netanyahu şu iddialarda bulundu: ‘Çatışmaları çözmek istemeyen taraf İsrail değil Filistin’dir ve Ortadoğu’daki çatışmalar İran’dan kaynaklanmaktadır.

Çatışmaların ve İran’ın yaydığı terörizmin kökü İsrail’de değil, İran’da saklıdır. Herkes gerçeği görüyor ve bunu inkâr edemez. Amerika Birleşik Devletleri çok önemli bir konuyu gündeme getirdi ve oda da Ortadoğu’daki çatışmaların kökünün İsrail değil, İran olduğuydu.

Dışişleri Bakanlığına UNESCO’nun çıkışı emrini verdim. Çünkü İsrail’e karşı düşmanca tutumu vardı; Amerika’nın bize olan olumlu tutumundan minnettarım.’

Netanyahu, Filistin Yönetimi’nin müzakerede bulunma niyetinin olmadığını iddia ediyor ama bu yönetimin Başkanı Mahmud Abbas her zaman müzakereyi vurguluyor. Hatta geçen hafta Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile gerçekleştirdiği görüşmede İsrail ile barış isteğini yineledi.

İşgalci Siyonist Rejim Başbakanı İran Ve Filistin Hakkında Kin Kustu Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık