ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

İşgalci Suud Rejimine Yemen’den Üst Üste Ağır Darbeler

Yemen ordusu ve Halk Komitelerinin Yemen’in devrik Cumhurbaşkanı Mansur Hadi’nin paralı askerlerinin tecavüz ve işgallerine yanıt olarak San’a kentinin Mileh bölgesinde işgalci birliklerin mevzilerini balistik Zelzal 2 füzeleri ile hedef aldığı bildirilirken onlarca paralı askeri öldürüldüğü ve yaralandığı belirtildi.

Yemen’ın Batı kıyısında yer alan Hacca bölgesinde Suud rejimine ait koalisyon uçakları tarafından gerçekleştirilen hava saldırılarında üç sivilin yaşamını yitirdiği belirtilirken aynı saatlerde koalisyon uçaklarının el Cer bölgesine saldırdığı bildirildi.

Yemen ordusu ve Halk komitelerine ait keskin nişanlar tarafından devam eden operasyonlarda Firari Mansur Hadi’nin paralı askerlerinden üçünün ülkenin kuzeyinde bulunan Meydi bölgesinde öldürüldüğü ifade edildi.

Aynı zamanda Yemen ordusu ve Halk komiteleri ile Firari Mansur Hadi’nin paralı askerleri ve Suud rejimi arasında Arabistan sınır bölgesi olan Meydi ve Herz kırsalında şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Suud rejiminin başını çekti koalisyon güçleri tarafından Yemen’in kuzeyine yönelik gerçekleştirilen son hava saldırılarında iki Yemenli çiftçinin hayatını kaybettiği ve iki Yemenlinin ise yaralandığı bildirildi.

Askeri kaynaklar Yemen ordusu ve Halk komiteleri ile Firari Mansur Hadi güçleri arasında Marip kentinin batısında bulunan Siraveh bölgesine yaşanan şiddetli çatışmalarda Yemen ordusu tarafından yapılan top atışında onlarca paralı askeri öldürüldüğü belirtildi.

Ayrıca Halk Komitelerine ait keskin nişancılar tarafından 33 paralı askerin öldürüldüğü ifade edildi.

Aynı zamanda koalisyon güçlerinin el Cuf kırsalında yer alan el Matteme bölgesine hava saldırısı düzenlediği gelen haberler arasında.

Taiz kentinin farklı bölgelerinde Yemen ordusu ve Halk Komiteleri ile Firari Mansur Hadi güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanırken eş zamanlı olarak koalisyon uçaklarının Taiz kentinin güneyinde yer alan Mevze caddesindeki Halid bin Velid garnizonuna yönelik hava saldırılarına devam ettiği belirtildi.

Firari Mansur Hadi’nin paralı askerlerinin koalisyon uçakları tarafından hava desteği alıyor olmalarına rağmen Taiz kırsalında bulunan el Meha ve Zeyab bölgesinde Yemen ordusu ve Halk Komiteleri tarafından tuzağa düşürüldükleri bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (14) içerik yüklenmiştir.