FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalci UNESCO’da çalışan Filistinlinin Ürdün’e çıkışına izin vermedi

Siyonist işgal yönetimi 3 Kasım Cumartesi günü Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü UNESCO’da çalışan bir Filistinli vatandaşın UNESCO’nun düzenlediği yıllık toplantıya katılmak üzere Batı Yaka’dan Ürdün’e gitmesine izin vermedi.

Filistinli kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal yönetimi, UNESCO’ya bağlı “Yafa Eğitim, Bilim ve Kültür Kulübü” Başkan Yardımcısı Gassan Hıdır’ın Ürdün’e gitmesini engelledi.

Gassan Hıdır’ın dört saat süreyle alıkonulduğu ve Siyonist istihbarat subayı tarafından yolculuğunun sebebi hakkında sorgulandığı, daha sonra kendisine Ürdün’e çıkışına izin verilmeyeceğinin bildirildiği kaydedildi.

Siyonist işgal yönetiminin bu tavrına herhangi bir anlam veremeyen Gassan Hıdır, ilk kez Filistin dışına çıkmadığını ve daha önce de birçok kez ülke dışına yolculuk yaptığını, Filistin’in UNESCO’ya tam üye olmasından sonra ilk kez Filistin dışına çıkışının engellendiğini söyledi.

Bu arada, Gassan Hıdır’ın geçen Haziran ayından itibaren işgal güçlerince esir tutulan ve birkaç gün önce idari hapis cezası altı ay süreyle uzatılan Filistinli esir milletvekili Hüsam Hıdır’ın kardeşi olduğu bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.