FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalciler Esir Rağib El-Alyevi’nin Evini Bombayla Patlattılar

Siyonist işgal güçleri bugün (3 Aralık Perşembe) sabahın erken saatlerinde esir Rağib El-Alyevi’nin Batı Yaka’nın Nablus şehrinde yer alan evine baskın düzenleyerek, eve patlayıcılar yerleştirmek suretiyle patlattılar. Yıkım işleminin işgal mahkemesinin kararına dayandırıldığı ve mahkemenin kararı açıklamasından iki gün sonra da gerçekleştirildiği haber verildi.

Olaya şahit olanların işgal güçleri, Corzim tepesinde yer alan askerî noktadan sızarak evin etrafına toplandılar. Evin yıkılmasını engellemek amacıyla çatısında bekleyen onlarca kişiyle işgal güçleri arasında münakaşa yaşandı. Daha sonra işgal güçleri içinde esir El-Alyevi’nin dairesinin bulunduğu ve Nablus’un Ed-Dahiye El-Ulya mahallesinde yer alan binada ikamet edenleri güç kullanarak dışarı çıkardılar. Bu kişileri çevredeki binalara yerleştirdikten sonra esir El-Alyevi’nin dairesinin bulunduğu binaya patlayıcıları yerleştirdi ve bu patlayıcıları patlatarak binayı tamamen yerle bir ettiler. Gerçekleştirilen bu yıkım işlemi civardaki binalara da zarar verdi.

Esirin, yıkım işlemine şahit olan annesinin; “Her şey için Allah’a hamd olsun. Bunların hepsi Rağıb’a feda olsun” demesi dikkat çekti.

Tahrip edilen dairenin, elli kişinin ikamet ettiği bir apartmanın içinde yer aldığı diğer dairelerinin de esirin kardeşlerine ait olduğu ifade edildi.

İşgal güçleri yaklaşık bir buçuk ay önce bu binada oturanlara evlerinin yıkılacağı uyarısında bulunmuşlardı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (10) içerik yüklenmiştir.