FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalciler Gazze’yi bombaladı, 2 yaralı

Siyonist işgal ordusunun dün akşam Gazze’nin bazı noktalarını bombalaması sonucu iki kişi yaralanırken bölgede bulunan direniş mücahitlerinin yara almadan kurtuldukları belirtildi.

“İşgal ordusuna bağlı tanklar Gazze’deki bazı hedeflere ateş açtılar. Sanayi bölgesindeki tarım arazileriyle Şucaiye mahallesinin doğusuna düşen Ebu Acve çiftliklerine tank ve füzelerle saldırdılar. Saldırılarda bir Filistinli vatandaş hafif şekilde yaralandı.”

İşgal ordusuna bağlı topçu birliği buradaki tarım arazilerini bombalarken, işgal uçaklarının Gazze’nin güney doğusunda bulunan Zeytun mahallesine füze atması sonucu da bir Filistinli vatandaşın yaralandığı bildirildi.

Dün akşam saldırıya başlayan işgal uçaklarının uzun süre Gazze semalarında tur attıklarını ve zaman zaman Filistinlilerin evlerine otomatik silahlarla saldırdıklarını belirtti. İşgal topçu birliğinin de sınıra yakın evlere ve tarım arazilerine karşı saldırılarını sürdürdüklerini ifade etti.

Mahalli kaynaklar ise bölgede bulunan direniş mücahitlerinin işgal askerlerine karşı koyduğunu ve çatışmalar sonucu isabet alan işgalcilere ait askeri bir aracın yanmaya başladığını belirttiler.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.