FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalciler Kudüs’teki Filistinlileri çıkarmak istiyor

Kudüs İşleri eski bakanı Halid Ebu Arafe, Filistin halkının özellikle de Kudüs halkının 1967 yılından beri en dramatik ve en sancılı anları yaşadığını ifade etti.

Ebu Arafe, Siyonist İçişleri Bakanlığının kendisini ve bazı vekilleri doğum yerleri olan bölgelerde ikamet etme hakkından mahrum etmesinin ardından yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Siyonist rejimin oturma izinlerini iptal etmesi Kudüs şehrine yönelik sürdürdüğü kirli planın son halkasıdır. Siyonistler Filistin halkının burada azınlık durumuna düşmesiyle yetinmeyecek, bir tek kişi kalmayıncaya kadar çalışacaklar. Siyonist terör devleti şehri işgal ettiğinde önce şehrin doğusuna ve batısına dışarıdan getirdiği Yahudileri yerleştirerek nüfusun çoğunluğunu sağlamalarını istedi. Ardında bu çoğunluğu korumak için güvenlik tedbirleri aldı ve planda muvaffak oldu. Şu anda Doğu Kudüs’te Siyonist yerleşimcilerin sayısı 220 bini aşarken, buna mukabil Filistinlilerin sayısı 150 binde kaldı. Yani %60’a karşılık %40.”

Siyonist işgal devletinin yirmi veya otuz yıl içinde Kudüs’teki bütün Filistinlileri bölgeden sürmek için son hamleyi yapacağı konusunda uyaran Ebu Arafe, ilk aşamada Kudüs’e yaklaşık bir milyon göçmen Yahudi yerleştirmek için 187 bin konut inşa etmeyi planlamasının bu ırkçı politikayı sürdürmekte kararlı olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Filistin halkının kimliklerini gasp etme işinin de durmadan devam edeceğine dikkat çeken Ebu Arafe, işgal rejiminin son günlerde altığı 1650 nolu askeri kararla on binlerce Filistinliyi Kudüs ve Batı Yaka’dan sürmek istemesinin bu sinsi planın bir devamı olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.