HaberlerİranOrtadoğu

İşgalciler medya olmadan bir gün bile dayanamaz

İran Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad, bir takım örnekler verirken istila düzeninin kendi politikalarını ilerletebilmek için kullandığı en önemli silahının “medya” olduğunu vurgulayarak “Medya güçleri olmazsa bunlar bir gün bile dayanamazlar” dedi.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad bugün sabah İslam Ülkeleri 3. yıllık Genel Kurul toplantısında bulunurken yaptığı konuşmada, böyle bir birliğin kurulması ve böyle bir toplantının düzenlenmesini insanlık tarihinin hassas bir aşamasında yapılan bir girişim olarak tanımlarken “Günümüzde insanın tarihi hareketi dönüm, seçim ve kader noktasına gelmiştir. Görüldüğü gibi, dünya arenası bugün mahiyetleri açık ve net olan iki cereyanın karşı karşıya gelişlerine şahit olmakta. Bir tarafta maddi düşünen, dünya ve insanı maddi olarak tanımlayan bir cereyan duruyor. Bu cereyan, dünyadaki maddi, insani ve kültürel tüm kaynakları kendi egemenliği altında tutmaya çalışıyor” dedi.

Söz konusu cereyanın en az 60 yıl ve bir tabirle de 300 yıldan fazla dünyaya hâkim olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ayrıca “Bunun karşısında, dünyaya ve insana tevhidi ve ilahi bir bakış açısıyla bakan ve henüz tap taze bir fidan gibi duran bir cereyan gelişmekte. Bu cereyan, insana dair yeni bir tanımlamayla dünyada adalet ve dostluk ortamı kurmaya ve insanların kemali için ortam hazırlamaya çalışıyor” diye ilave etti.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (55) içerik yüklenmiştir.