FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalciler mücahidlerin eylemlerine karşı alarma geçti

Siyonist işgal rejimi bugün Mısır’ın Şerm’uş-Şeyh şehrinde başlayacak müzakerelerin ardından, direniş cephesinin muhtemel istişhad eylemlerini engellemek için işgal ordusunu teyakkuza geçirdi ve güvenlik önlemlerini maksimum düzeye çıkardı.

Siyonist işgal radyosu verdiği haberde, üst düzey polis şeflerinin yaptığı toplantının ardından böyle bir karar alındığına dikkat çekerek, olağanüstü durumlara karşılık her tarafa takviye güç gönderildiğini ifade etti.

Müzakerelerin Siyonistlerin bayramlarına denk gelmesi güvenlik önlemlerinin daha fazla alınmasına neden oldu. Daha önceki yıllarda Siyonist rejim Yahudi bayramlarında Filistin bölgelerini kuşatıyor, giriş çıkışları yasaklıyor ve Filistinlileri adeta açık cezaevine mahkum ediyordu. Bu da işgal askerlerinin Filistin halkına karşı birçok hak ihlalinde bulunmalarına neden oluyordu.

İki hafta önce Kassam’ın eylemleriyle sarsılan işgal ordusunun benzer eylemlerin tekrarlanmaması için şimdiden tedbir alması ve orduyu alarma geçirmesi, eylemlerin bıraktığı etkiyi gösteriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ağustos 2022 (27) içerik yüklenmiştir.