FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalciler Silvan bölgesini yıkmak için hazırlandı

İşgal altındaki Kudüs şehrinde faaliyet gösteren Silvan Komisyonu üyesi Fahri Diyab, işgalcilerin yönetiminde olan Kudüs Belediyesindeki Doğu Kudüs birimi sorumlusu Yekir Segeb’den ‘Silvan kasabasındaki Bustan Mahallesini yıkmalarının an meselesi olduğunu, yıkım için belediyenin her türlü prosedürü tamamladığını ve kararı uygulamaya çok az kaldığını’ ifade eden bir mesaj aldığını söyledi.

Ebu Diyab, İlamu’l-Kuds Merkezi’ne yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Yekir Segeb’den dün akşam bir telefon aldım. Segeb, Bustan Mahallesi ile ilgili son uyarıyı yaparak, içeriden ve dışarıdan yapılan bütün baskılara rağmen buradaki evleri yıkma kararının kesinlikle uygulanacağını, 15 Haziran’ın yıkım için son tarih olduğunu, belediyenin bunun için bütün tedbirleri, hazırlıkları ve ekipleri hazırladığını ve bu kararın Bustan mahallesinde oturan Filistinlilerin belediyenin plan, proje ve kararlarını reddetmelerinden sonra alındığını söyledi.”

Silvan’daki durumun çok ciddi olduğunu söyleyen Diyab şöyle devam etti: “Durum çok kritik ve tehlikeli. Evlerin sayımı bitmiş durumda. Buldozerler belki yıkım için yola çıkmıştır bile. Büyük bir felaket meydana gelmeden sağır kesilenlerin kulaklarını açmalarını umuyoruz. Çünkü işgalciler önce Bustan Mahallesini tamamen ortadan kaldırmak ve ardından yeni Yahudi yerleşim birimleri inşa etmek istiyor. Bustan Mahallesi Mescidi Aksa’yı yıkmak için kesinlikle bir ön basamak olacaktır.”

İşgal rejimin böylesine aptalca bir şeye kalkışması durumunda bedeli ne olursa olsun, bütün aile fertleriyle karşı koyacaklarını belirten Diyab, Kudüs ve Mescidi Aksa’yı savunmanın bedelini ödemeye hazır olduklarını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.