FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalcilerden Gazze’ye yine saldırı: Bir Şehit Bir Yaralı

Siyonist işgal güçleri Filistinli direnişçilerle Mısır’ın arabuluculuğu vasıtasıyla kabul ettiği ateşkese rağmen dün gece yarısından sonra yine Gazze’ye saldırdı ve Hamas’ın askerî kanadı durumundaki İzzettin Kassam Birlikleri mücahitlerinden bir kişinin şehit olmasına bir mücahidin de yaralanmasına neden oldu.

Gazze’deki güvenlik ve hastane kaynaklarından edinilen bilgiye göre işgal devletinin keşif uçakları, Kassam mücahitlerini Salahuddin yolu üzerinde bulundukları sırada Gazze’nin güneyindeki Han Yunus civarında Selam hastanesi yakınlarında hedef aldı. Saldırı Kassam mücahitlerinden 25 yaşındaki Süleyman el-Karra’nın şehit olmasına, bir diğer mücahidin de ağır yaralanmasına sebep oldu.

İzzettin Kassam Birlikleri’nin bu saldırıya hemen ardından füze saldırılarıyla karşılık verdiği ve Han Yunus’un doğusunda yer alan birçok askerî noktanın füzelerle hedef alındığı bildirildi.

Saldırıdan önce işgal uçaklarının Gazze hava sahasında el-Karare bölgesinin üzerinde yoğun bir uçuş yaptıkları ve buna paralel olarak bazı askerî zırhlıların da sınıra kadar yanaştıkları ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.