FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalcilerin organ hırsızlığını mahkemeye taşıyacağız

İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin Hükümeti, Siyonist işgal güçleri tarafından organları çalışan şehitlerin aileleriyle görüşerek, Siyonist işgal devleti aleyhine uluslararası mahkemelerde dava açmak için kanıt topluyor.

Filistin Adalet Bakanı Muhammed Ferec El-Gul, bugün konuyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

“Kanunu açıdan her yönüyle kapsamlı bir dava dosyası oluşturmak için işgalcinin şehitlerin organlarını ispat eden belgeleri ve bilgileri toplamaya başladık. Bu dosyayı uluslararası mahkemelerde açmayı planladığımız davada kullanacağız” ifadelerine yer verildi.

Filistin’de yayınlanan gazetelerde ilan verdiklerini ve elinde konuyla ilgili bilgi veya belge olanlardan bu bilgi ve belgeleri Gazze’deki bakanlık binasına getirmelerini istediklerini dile getiren El-Gul, vatandaşlardan gelen delillerin de dava dosyasına ekleneceğini bildirdi.

Siyonist işgal güçlerinin Filistinli şehitlerin organlarını çaldığını gösteren video görüntüleri ortaya çıkmış ve İsviçre’de yayınlanan bir gazetede konuyla ilgili ayrıntılı haberler yayınlanmıştı.

Filistin Adalet Bakanlığı, Filistinli vatandaşlara seslenerek Siyonist işgalcilerin organ hırsızlığıyla ilgili bilgi ve belge sahibi olan herkesin dava dosyasının hazırlanmasında bakanlığa yardımcı olmasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (29) içerik yüklenmiştir.