FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalcilerin saldırıları karşılıksız kalmayacaktır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin El-Kassam Tugayları, terör devletinin Gazze’ye yönelik olası bir saldırıya karşı koymaya hazır olduklarını belirterek, işgal rejiminin şu anda kapsamlı bir savaş açmaya kadir olduğuna inanmadıklarını, son saldırıların ise işgalcilerin yeni krizler ve savaşlar çıkarma niyetini gösterdiğini ifade etti.

Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde dün akşam yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Gazze’ye karşı sürdürülen bu saldırılar ve işgal liderleri tarafından yapılan tehditler işgalcilerin Gazze’de kriz yaratmak istediklerini gösteriyor. Saldırılar ve tecavüzler Gazze’de savaş için işgalcilerin plan kurduklarını ortaya koyuyor. Daha önceki seferlerde olduğu gibi şimdi de bu saldırı ve tehditlerle bize baskı kurmak istiyorlar.”

Bütün bu girişimlerin, baskıların, tehditlerin ve tecavüzlerin amacına ulaşamayacağını ve direnişi korkutamayacağını belirten Ebu Ubeyde, “Bu tecavüzler devam ederse direnişin de elbette söyleyeceği bir çift sözü olacaktır” dedi.

İşgal liderleriyle komutanlarının Filistin direnişinin gücüyle ilgili verdikleri bilgilere de değinen Ebu Ubeyde şunları söyledi: “Siyonist lider ve komutanların açıklamaları Gazze aleyhinde sürdürdükleri propagandadan başka bir şey değildir. Bu bilgilere yorum yapmamız doğru değildir. Çünkü Kassam Tugaylarının, elindeki silahlarla ilgili açıklama yapma geleneği yoktur. Elinde ne tür silahların olduğu ancak işgalcilerle girdiği çatışmalarda ortaya çıkar.”

Başa dön tuşu
Bugün 28 Haziran 2022 (27) içerik yüklenmiştir.