FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalcilerin uykularını kaçıracak eylemler yapacağız

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzettin el-Kassam Tugayları, Siyonist işgal zindanlarındaki bütün Filistinli esirleri serbest bıraktırmak için Siyonist askerleri esir alma alternatifinin hâlâ devam ettiğini belirtti.

Kassam Tugayları, işgal zindanlarındaki bütün Filistinli esirleri serbest bıraktırmak amacıyla yeni Siyonist askerleri esir almak için çabalarını sürdüreceklerine dair Filistin halkına verdikleri sözü de yinelediklerini belirtti.

Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde yaptığı açıklamada, “Bu kahraman esirlerle yakınlarına ve bütün halkımıza; esirlerimize ve kutsal davalarına vefalı davranacağımıza, özgürlük umutlarına kavuşuncaya kadar durmayacağımıza söz veriyoruz” dedi.

Şalit’in esir alınan son esir olmayacağını belirten Ebu Ubeyde şöyle devam etti: “Kassam’ın Allah’ın inayetiyle başlattığı bu mübarek operasyonda tutukladığı Siyonist asker Şalit son esir olmayacak. Siyonistler bizim bu sözümüzün doğruluğunu uykularını kaçıracak eylemlerimizle görecekler.”

Kassam Tugayları başka iki direniş grubuyla birlikte Temmuz 2006 yılında gerçekleştirdiği operasyonda Siyonist asker Gilat Şalit’i esir almış, o tarihten şimdiye kadar onu korumayı başarmıştır. İşgal yönetimi, ordusu ve istihbaratı bunca zaman içinde onun yerini öğrenmekten aciz kaldı. Onun sağlık durumunu ancak 20 Filistinli esir bayanı serbest bırakarak öğrenebildi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.