FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalcinin amacı bayramda müslümanları huzursuz etmek

Siyonist saldırganların dün (20 Eylül Pazar) bayramın birinci günü Gazze’nin kuzeyindeki Cibaliya yakınlarında bir noktaya top saldırısı düzenleyerek iki kişinin şehit olmasına, iki kişinin de yaralanmasına sebep olmaları olayı hakkında açıklama yapan Hamas, bu saldırının özellikle bu günde gerçekleştirildiğine ve işgalcinin bayramın birinci gününde böyle bir saldırı gerçekleştirmesinin amacının da Müslümanın bayramına kan karıştırmak olduğuna dikkat çekti.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Hamas Basın Sorumlusu Fevzi Burhum, bayramın birinci gününde Gazze’nin kuzey bölgesine yönelik olarak gerçekleştirilen bu saldırının Siyonist işgalcinin içinde beslediğini kin ve düşmanlık duygusunu açığa çıkarması açısından da dikkat çekici olduğunu vurguladı. Siyonist işgalcinin hiçbir kutsala saygı duymadığını vurgulayan Fevzi Burhum son dönemde Gazze’nin kuzey vilayetine yönelik saldırılarını şiddetlendirmekle aynı zamanda bu bölgedeki can güvenliğini tehlikeye sokmayı ve insanların sürekli korku ve endişe içinde dolaşmalarına sebep olmayı amaçladığını dile getirdi. Son vahşi saldırısında özellikle bir bayram gününü seçmekle de hiç kimseye ve hiçbir kutsala saygısının olmadığını bir kez daha ilan etmeyi amaçladığını ifade etti.

Fevzi Burhum, Siyonist işgalcinin saldırılarını artırmasında ve bu şekilde rahat hareket edebilmesinde İslâm âleminin ve Arap dünyasının suskunluğundan da ayrıca cesaret aldığına dikkat çekti.

İşgalcilerin dün Gazze’nin kuzeyindeki Cibaliya’nın doğusunda bir noktaya top saldırısı düzenlemeleri sonucu biri Hamas’ın askeri kanadı İzzettin Kassam Tugayları’na diğeri Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nin askeri kanadı Ebu Ali Mustafa Tugayları’na mensup iki kişi şehit olmuş, halktan iki kişi de yaralanmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.