FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalcinin gemilere saldırı tehdidi acizliğinin göstergesidir

Kuşatmaya Karşı Halk Komitesi Başkanı Cemal El-Hudari, Siyonist işgal devletinin Gazze’ye yardım getirecek gemileri vurmakla tehdit etmesinin güçlülük değil acizlik belirtisi olduğunu söyleyerek, gemilerin insani yardım ve yabancı dayanışmacıları taşıyan barış amaçlı gemiler olduğunu hatırlattı.

Milletvekili Cemal El-Hudari bugün (9 Mayıs Pazar) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. El-Hudari, tehditlerin Siyonist işgalcinin siyasi ve medyatik acziyetini yansıttığını ifade etti.

Cemal El-Hudari, Siyonist işgal devletinin tehditlerinin, uluslararası hukukun kendilerine yüklediği görevi yerine getirmek için ambargo ve saldırı altında yaşayan bir halka yardım getiren sivil insanlara yönelik devlet terörü niteliğinde olduğunu söyledi.

Siyonist işgal devletinin Gazze’de yaşayan bir milyon yedi yüz bin kişiye insani yardım getiren gemileri tehdit ederek uluslararası hukuku çiğnediğini kaydeden El-Hudari, işgal devletinin Gazze’de yaşanan gerçekleri dünya kamuoyuna naklettikleri için yabancı dayanışmacılardan çekindiğini belirtti.

Kuşatmaya Karşı Halk Komitesi Başkanı, yardım kafilesinin işgal devletinden gelen baskı ve tehditlere boyun eğmeyeceğini ve gemilerin planlanan tarihte yola çıkacaklarını söyledi.

Cemal El-Hudari, gemiyle birlikte Gazze’ye doğru yola çıkacak dayanışmacıların denizin ortasında önlerinin kesilmesi ve denizde günlerce bekletilme ihtimaline karşı tedbirli olacaklarını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.