FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalcinin korsanlığı kendisine cehennem kapılarını açtı

Filistin İçişleri Bakanı Fethi Hammad, Özgürlük Filosu aktivistlerine saldırısının Siyonist işgal devleti için cehennem kapılarını açtığını ve işgal devletinin siyasi ve hukuki açıdan peşinin bırakılmayacağını söyledi.

Hammad, “Er-Risale” sitesine dün akşam (6 Haziran Pazar) yaptığı açıklamada, “İşgalcinin imajı büyük ölçüde yara aldı. Amerikan Yönetimi ve resmi düzeyde bazı Batı yönetimleri dışında kimse artık onun yanında yer almıyor. Çünkü halklar yaşananlar nedeniyle çok öfkeli” dedi.

Özgürlük Filosu’nun Gazze’ye ulaşamadığını fakat ambargo konusunu dünyanın bir numaralı gündemi haline getirmeyi başardığını ifade eden Hammad, Siyonist işgalcinin gemilere saldırısının dikkatleri Gazze halkının dört yıldır yaşadığı haksız ambargoya çektiğini kaydetti.

Özgürlük Filosu’nun Gazze’yi birçok politikanın dayanak noktası haline getirdiğine işaret eden Hammad, Türkiye’nin İslam hilafetinin ruhunu yeniden canlandırdığını ve Gazze’nin de bunun kapısı olduğunu söyledi.

Mısırlı yetkililerden Gazze’yi dış dünyaya bağlayan tek kapı olan Rafah Kapısı’nın sürekli olarak açık tutulmasını isteyen Hammad, ambargoya da son verilmesi çağrısında bulundu.
Filistin İçişleri Bakanı daha sonra şöyle konuştu: “Rafah Kapısı’nın açılması iyi bir olay. Fakat Mısırlı yetkililerden istenen hastaların giriş-çıkışıyla yetinmemeleri ve ticari malların, yardımların ve Gazze’nin yeniden imarı için gerekli inşaat malzemesinin girişine de izin vermeleridir.”

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.