FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalcinin saldırısına cevap vermeye hazırız

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin el-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, yaptığı açıklamada, kendilerinin savaş istemediğini belirterek, “Bizler Filistin halkı için huzur, güven ve barış istiyoruz. Fakat bize savaş dayatılırsa, savaşın boyutu ne olursa elimizdeki beşeri bütün imkânları seferber ederek karşı koymaya da hazırız” dedi.

Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde yaptığı açıklamada ayrıca, Hamas’ın silah gücünü geliştirmekten başka alternatifinin olmadığını söyleyerek, “Düşman silahlanmaya ve elindeki silahları geliştirmeye devam ediyor. Bize karşı BM tarafından yasaklanmış silahları bile kullanmaktan çekinmiyor. Bu durumda düşmana karşı kullanabileceğimiz silahları edinmeye ve uygun zamanda da kullanmaya hakkımız var. Düşmanla olan savaşımız hiç durmadan devam ediyor” şeklinde konuştu.

Siyonist işgal devleti, Kassam Tugayları’nın bünyesindeki direnişçi sayısını 25 bin olarak tahmin ediyor ve bu güçlerin işgal devletinin ekonomi merkezi durumunda olan Tel Aviv’i vurmak için Suriye ve İran aracılığıyla elindeki füzeleri geliştirme çabası içinde olduğunu iddia ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.