FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalciyi asla tanımayacağız

Filistin Meclis Başkanı Dr. Aziz Duveyk, David Abrams ile yaptığı görüşmenin karşı tarafın talebi üzerine ve Meclis Başkanlığının uluslararası kurum ve kuruluşlarla yaptığı görüşmeler çerçevesinde yapıldığını belirterek, bunun yeni bir şey olmadığını belirtti.

Dr. Duveyk bugün (21 Ocak Perşembe) konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. “Basın yayın organlarının Siyonist basın kaynaklarına dayandırarak görüşme ile ilgili yaptıkları haberler doğru değil. Siyonist basın yayın organları ben işgal hapishanelerindeki esaretten kurtulduktan sonra benim adıma yalan yanlış haberler üretmeyi adet edindiler.”

Meclis Başkanı yaptığı açıklamanın devamında, Filistin topraklarını işgal eden bir yönetimi asla tanımayacaklarını belirterek, Abrams’a FKÖ’nün eski tüzüğünü kaybettiğini ve Filistin halkına bir şey kazandırmadığını ilettiğini ifade etti.

Siyonist basın yayın organları, Siyonist işgal devletiyle iyi ilişkiler içinde olan İngiliz milyoner David Martin Abrams ile görüşen Dr. Aziz Duvyek’in Abrams’a Hamas’ın işgal yönetiminin varlığını kabul ettiğini ve tüzüğünde yer alan “İsrail’i ortadan kaldırma” maddesini kaldırmaya hazır olduğunu söylediğini iddia etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.