FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalciyi tanımadık, tanımayacağız!

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın bütün Filistin topraklarıyla Kudüs’ü geri almak için direniş yolunda yürümeye devam ettiğini belirterek, hiçbir zaman Siyonist varlığı tanımayacaklarını ifade etti.

İçişleri Bakanlığı’nın, Furkan savaşında şehit olanlarla yaralananları onurlandırmak için dün (13 Ağustos Perşembe) düzenlediği “Furkan Savaşında Güç ve Zafer” adlı etkinlikte konuşan Başbakan Heniyye şöyle dedi: “Bugün biz, sancağı omuzlayıp safların önüne geçen ve düşmana karşı direniş gösterip şehit olarak Rablerine kavuşan bakanlar, komutanlar ve diğer şehitler için buradayız. Biz bugün şehit İçişleri Bakanı Said Siyam, Tevfik Cibr, İsmail el-Ca’beri gibi emaneti hakkıyla yerine getirip Gazze’de güvenliği sağlamak için çaba gösteren ve görevde iken düşmanın kanlı elleriyle pak ruhlarını teslim edenler için buradayız.”

Başbakan Heniyye konuşmasında, bütün Filistin topraklarını ve Kudüs’ü geri almak için aynı yolu izleyeceklerine önce Allah’a ardından da şehitlere, şehit ailelerine ve esirlere söz verdiklerini söyledi.

Şehit ailelerine de seslenen Heniyye, “Yavrularınızın akan kanları kesinlikle boşa gitmeyecektir. Özgürlük, dönüş ve zafer yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. Şehitlerin uğrunda canlarını verdiği yolu koruyacak ve bu yolda yürümeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Heniyye konuşmasının sonunda şu ifadelere yer verdi: “İsrail’i tanımadık, tanımayacağız. Ey temiz şehitler! Sizin o mübarek kanınızı koruyacağız. Kanınıza, taşıdığınız sancağı düşürmemek, taviz vermemek ve yılmamakla sahip çıkılır ve emanetiniz ancak bu yolla korunur.”

Şehit ailelerine selam ve sevgilerini de takdim eden Heniyye şöyle dedi: “Aileniz biziz. Kudüs’ü sizinle özgürleştirecek ve özgürlüğüne kavuşturulmuş topraklarımıza sizinle kavuşacağız.”

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.