FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalciyle görüşme yeni cinayetleri hızlandırdı

İslamî Cihad Hareketi, Siyonist işgal yönetiminin başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas ile yaptığı görüşmeleri Filistinlilere karşı yeni cinayetler işlemek için kullandığını söyledi.

Siyonist işgal güçlerinin Cuma akşamı yaptığı hava saldırısında İslamî Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri mücahitlerinden üç kişi şehit olmuştu.

İslamî Cihad Hareketi konuya ilişkin bugün (26 Eylül Cumartesi) yayınladığı açıklamada şöyle dedi: “Siyonist işgal yönetimi yeni cinayetler için malzeme yaptığı siyasi görüşmelere hiç aldırış etmiyor. İşgal yönetimi bu görüşmelere gözcülük eden devletlerin gözlerinin içine baka baka bu cinayetleri işlemekte, Filistin topraklarını gasp etmekte ve bölgede Yahudileştirme planlarını uygulamaktadır”.

Bildiride ayrıca şöyle denildi: “Halkımız, Filistin halkının hakkını kaybettiren, taviz üstüne taviz veren, halkımızın daha fazla zulüm görmesine zemin hazırlayan Abbas Yönetimi’nin bu anlamsız görüşmelerde ısrar etmesinden ve serabın arkasında koşmasından artık bıkmış durumda”.
Düşmanla her türlü görüşmelerin kesilmesini talep eden İslami Cihad Hareketi, “Filistin halkının kazanımlarını ve fedakârlıklarını yok eden bu anlamsız görüşmeleri kesmenin zamanı geldi artık. Filistin halkının çıkarlarıyla çatıştığı gün gibi ortada olan bu görüşmelerin artık durması gerekir” dedi.

Kendisine bağlı üç mücahidin katledilmesinden tamamıyla işgal yönetimini sorumlu tuttuklarını belirten İslami Cihad Hareketi, bu saldırıların Filistinli grupların direniş hattında tek saf olmalarını zorunlu kıldığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.