FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalciyle işbirliği yapan ajanlar idam edilmelidir

Gazze Şeridi’ni yöneten meşru Filistin Hükümeti’nin Siyonist işgalci için çalışan iki ajanı 15 Nisan Perşembe sabahı idam etmesi Batı Yaka halkı arasında memnuniyetle karşılandı.

Ajanların Siyonist işgalcinin Filistin halkı içindeki eli ve gözü olduğunu kaydeden Batı Yaka halkı, ajanların şefkat ve merhameti hak etmediklerini ve hangi yolla olursa olsun mutlaka onlardan kurtulmak gerektiğini söyledi.

Balata Mülteci Kampı’ndan Ali Muhammed, yaptığı açıklamada, “Ben hainlerin idam edilmesi taraftarıyım. Çünkü ancak bu şekilde direnişçilerin ve vatandaşların haklarını koruyabilir, suçsuz insanların ajanların verdiği bilgiler doğrultusunda Siyonist işgalci tarafından hedef alınmasının önüne geçebiliriz” dedi.

Allah’ın hainler hakkında verdiği hükme kimsenin itirazının olamayacağını belirten Muhammed, vatandaşların canlarının ve mallarının ancak bu şekilde korunabileceğini ifade etti.

Ramallah kentinden Samir Mahmud ise, Siyonist işgal devleti hesabına ajanlık yapanların idam edilmesini eleştirenlere değinerek “Ajanların idam edilmesine ancak ajanlar itiraz ederler. Çünkü sıranın kendilerine geleceğinden korkarlar” dedi.

Casuslar konusunun ihmal edilemeyeceğine dikkat çeken Mahmud, bu konuda yapılacak en ufak bir ihmalin direnişe büyük kayıplar verdirebileceğini ve yenilgiye neden olabileceğini söyledi.

Kalandiya Mülteci Kampı’ndan Hamid Ebu Cemil de, ajanların idam edilmesi gerektiği konusunda ihtilaf olmadığını belirterek, “Casusların idamını tartışmak ayıp bir şey. Çünkü bu herkes tarafından kabul edilen bir olaydır. Değilse direnişi nasıl koruyacağız? Fakat açıkça söylemek gerekirse, Batı Yaka’da şayet gerçek adalet olsa işgalciyle koordinasyon yapan birçok kişinin idam edilmesi gerekir” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.