FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalciyle mücadele ateşini yakan El-Halil kentine selam olsun!

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Batı Yaka Teşkilatı, hareketin çağrısına olumlu cevap vererek Mescidi Aksa ve İbrahim El-Halil Camisi’ni hedef alan Siyonist işgalciye karşı gösteri yapan El-Halil kenti sakinlerini kutladı.

Hamas Hareketi bugün (20 Mart Cumartesi) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. “Ey öfke ve başkaldırı çağrısına olumlu cevap vererek işgalciye karşı mücadele ateşini yakanlar! Hamas Hareketi’nden sizlere selam olsun” şeklinde ifadelere yer verildi.

Bildiride, El-Halil kenti sakinlerinin sessizliği bozarak düşmanın kalbine korku saldığı ve Amerikalı General Keith Dayton’dan emir alan milis güçlerinin tehditlerine aldırış etmediği belirtildi.

El-Halil halkının direniş ruhunun hâlâ canlı olduğunu gösterdiği ifade edilen bildiride, Hamas’ın çağrısıyla bu ruhunun alevlendiğine ve bu canlanmanın etkisinin düşmanla çatışmalara yansıdığına işaret edildi.

“Baskı ve zulüm bulutları Hamas’ı ve taraftarlarını yolundan ve kutsal mekanları savunmaktan alıkoyamayacak” denilen bildiride ayrıca, El-Halil kenti sakinlerine gösterileri sürdürme çağrısı yapıldı.

Bildirinin sonunda özetle şu ifadelere yer verildi: “Tevhid sancakları El-Aksa Savaşı’nın ve zillete başkaldırının adresi olsun. Halilur’r-Rahman ve çevresi bugünden itibaren bütün Batı Yaka’yı saracak, gün doğana ve yabancılar semalarımızdan ve ülkemizden gidene kadar sürecek mücadelenin ilk kıvılcımı olsun.”

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.