FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalciyle müzakere faydasız ve halk desteğinden yoksundur

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Fetih yönetiminin işgalciyle yapmaya hazırlandığı doğrudan müzakerelerin “anlamsız ve faydasız” olduğunu söyleyerek, müzakerecilerin ve Filistin’in çıkarlarıyla oynayanların şer’i, hukuki ve milli desteğe sahip olmadığını bildirdi.

Heniyye, Han Yunus’taki hayır derneklerinin şehit ve esir aileleriyle gaziler ve özürlüler için dün (26 Ağustos Perşembe) düzenlediği iftar programında konuştu.

Hükümetinin Filistin halkının direnişini desteklemeye devam ettiğine işaret eden Heniyye, başta şehit ve esir aileleri, gaziler ve ihtiyaç sahipleri olmak üzere Filistin halkına yardım etmeyi sürdüreceğini söyledi.

Bu tür organizasyonların Siyonist işgalcinin Filistin halkına yönelik cinayetlerini ve terörünü bir kez daha gösterdiğini ifade eden Heniyye, Filistin halkının uğradığı tehcir, gözaltı ve insan hakları ihlalleri karşısında uluslararası toplumun suskunluğunu da ortaya çıkardığını dile getirdi.

Heniyye, bu tür organizasyonların Filistin halkının işgalci karşısındaki kararlılığını ve direnişe desteğini de yansıttığını belirterek, yaralı Filistin halkının direniş seçeneğine desteğinin devam ettiğini ve Siyonist işgalciyle müzakereleri kesinlikle reddettiğini söyledi.

Fetih yönetiminin düşmanla müzakere seçeneğine sıkı sıkıya sarılmasını da eleştiren Heniyye, Ramallah yönetiminin Amerikan yönetimine ve iradesine teslim olduğunu ve Filistin halkının tercihinden uzaklaşmaya razı olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.