FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalciyle müzakereler Filistin kanı dökmeye teşviktir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Fevzi Burhum, hangi ad altında yapılırsa yapılsın işgal yönetimiyle yapılacak müzakerelerin Filistin kanı dökülmesi, Filistinlilerin topraklarının ve kutsal mekanlarının gasbedilmesi için teşvik anlamına geleceğini belirtti.

Burhum, bugün (26 Temmuz Pazartesi) konuyla ilgili yazılı bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan bildiride Burhum, “İşgalciyle müzakerelere başlamak, Yahudileştirme faaliyetlerine, Yahudi yerleşim birimi inşasına, Filistinlilerin evlerinden ve topraklarından kovulmasına gerekçe sağlamaktır” dedi.

Mahmud Abbas’ın para karşılığı siyasi tavır benimsemeyi kabul etmesinin ve düşmanla yapılacak doğrudan görüşmelerin propagandasını yapmasının “Filistin Özerk Yönetimi”nin yeniden yuvarlanmaya başladığı tehlikeli bir uçurum olduğunu ifade eden Burhum, Abbas’ın bu tavrının müzakereleri tümüyle reddeden Filistin ulusal birliği ve yıllar boyu sürdürülen anlamsız müzakerelerin zarar verdiği Filistin hakları için de tehlike teşkil ettiğini söyledi.

İşgalciyle yapılacak müzakerelere verilecek herhangi bir onayın Siyonist işgalciyi cinayetleri nedeniyle ödüllendirmek ve içinde bulunduğu krizden kurtulması için işgalciye cankurtaran simidi atmak anlamına geleceğini belirten Burhum, başta Mahmud Abbas olmak üzere Ramallah yönetiminin ve müzakerelere onay verenlerin ortaya çıkacak tehlikeli sonuçlardan sorumlu olacağını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.