FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgalciyle müzakerelere dönmek büyük bir cinayettir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Dr. Salah El-Berdevil, Siyonist işgal yönetimiyle doğrudan müzakerelere yeniden başlamanın Filistin halkına karşı işlenmiş büyük bir cinayet olduğunu söyledi.

Salah El-Berdevil bugün (7 Temmuz Çarşamba) konuyla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.Açıklamada özetle şu ifadelere yer verildi: “Abluka ve Yahudileştirme faaliyetleri devam ederken, işgal altındaki Kudüs’ten Filistinliler ve milletvekilleri zorla sürülürken Siyonist işgalciyle yapılacak dolaylı veya doğrudan müzakereler işgalcinin cinayetlerini gizleme ve onlara ortak olma anlamına gelecektir.”

El-Berdevil, Fetih Hareketi’ni bu saçmalığa bir son vererek Filistin halkının saflarına geri dönmeye ve Filistin sabitelerine sarılmaya davet etti. Hamas lideri, “Çünkü bu Fetih için daha sağlıklı bir tavır olur” dedi.

Amerikan Yönetimi dün Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu’nun Washington’a yaptığı ziyaretin ardından Siyonist işgal yönetimiyle Ramallah’taki Fetih yönetimi arasında doğrudan müzakerelerin çok yakında başlayacağını açıklamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Ocak 2022 (37) içerik yüklenmiştir.