FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgale karşı direniş seçeneğinde birleşmek gerekir

Halk Direniş Cephesi Siyasi Birim üyesi ve dışarıdaki sorumlusu Mahir et-Tahir, işgal yönetimiyle sürdürülen anlamsız görüşmelere son verilip, stratejik bir tercih olarak direniş seçeneğine yapışmak gerektiğini ifade etti.

Suriye’nin Halep şehrinde dün (16 Kasım Pazartesi) yapılan bir konferansta konuşan Tahir şöyle dedi: “Ortaya konan çözümlerin öncelikle anlamsız görüşmeleri bertaraf etmesi gerekir. Zaten bu işin içinde olanlar bile sürecin iflas ettiğini artık gizlemiyor. İşgal devletinin kirli planlarına karşı direnişin en etkin seçenek olduğunun ispat edilmesinin ardından stratejik seçenek olan direnişin etrafında birleşmek gerekir.”

Tahir konuşmasının devamında, Ramallah yönetiminin Batı Yaka’da düşmanla işbirliği yapmasının, direniş seçeneğini ortadan kaldırmak için gece gündüz çalışmasının, Filistin halkına ve davasına telafisi çok zor bedeller ödettiğini ve Filistin halkını tehlikeli bir viraja getirdiğini söyledi.

Tahir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Amerikalı General Keith Dayton Filistin topraklarında işgal devletini koruyacak bir yapı oluşturma çabasındadır. Amerikalı General direnişle alakası olmayan yeni bir Filistin yapısı oluşturmak istiyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (75) içerik yüklenmiştir.