FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgale karşı direnişlerini farklı şekillerde sürdürmeye devam edenDirenişçiler Batı Yaka’da İşgal Askerlerine Ateş Açt

Ekim 2015 tarihinde başlayan Kudüs intifadasının devamında bugün (27 Ekim Cuma) sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın kuzeyindeki Cenin şehrinin güneyinde yer alan Ya’bed beldesi yakınlarındaki işgal askerlerine direniş güçleri tarafından ateş açıldığı belirtildi.

İşgal radyosu verdiği haberde, sabah saatlerinde Cenin’in güneyinde yer alan Ya’bed beldesinden çıkan askerlere ateş açıldığını duyurdu.

Radyo, silahlı saldırı sonrasında beldedeki askerlerin ateşin geldiği tarafa karşılık verdiğini belirterek, saldırıda ölen ve yaralanan kimsenin olmadığını kaydetti.

Siyonist işgal rejiminin Mescidi Aksa’yı zaman ve mekan olarak ikiye bölme planlarının sızması, Siyonist Yahudi yerleşimcilerin günü birlik Mescidi Aksa’ya baskın düzenlemeleri, işgal güçlerinin Mescidi Aksa’ya gidenlere, cami dışında ve içinde saldırması sonucu Ekim 2015’te intifada başlatan Filistinli gençler, bu direnişlerini hâlâ sürdürüyorlar. Bazen bıçak kullanarak, bazen araç kullanarak ve bazen de silahla işgal güçlerine karşı eylemlerini devam ettiriyorlar.

Başa dön tuşu
Kapalı