FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgale karşı silahlı direnişten asla taviz verilmeyecektir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Lübnan temsilcisi Ali Bereke, Hamas Hareketi’nin kuruluş yıldönümü münasebetiyle Gazze’de yapılan etkinliğin Hamas için bir referandum olduğunu, etkinliğin Filistin halkının Hamas’ın direniş stratejisi etrafında kenetlendiğini açıkça gösterdiğini ifade etti.

Bereke, “Mahşeri kalabalık Hamas Hareketi’nin toplumsal zeminini gösterdiği gibi, direnişle ilgili stratejisini değiştirdiği yönünde yapılan değerlendirmeleri de boşa çıkardı” dedi.

Hamas lideri sözlerini şöyle sürdürdü: “Hamas Hareketi bu etkinlikte içeride ve dışarıda olan Filistinlilere çok önemli mesajlar verdi. Bunların en önemlisi, Filistin’i özgürleştirmek ve işgalciyi kovmak için silahlı direnişten asla taviz verilmeyeceğinin en yetkili ağızdan ifade edilmesiydi. Bütün dünya, genciyle, yaşlısıyla, çocuk ve kadınıyla harekete biat etmek için meydana inen bu halkı çok yakından takip etti. Halk bu teveccühüyle Hamas’tan vazgeçmediğini ve vazgeçmeyeceğini bir kez daha bütün dünyaya gösterdi.”
Hamas temsilcisi Bereke yaptığı açıklamanın devamında Başbakan Heniyye’nin mülteciler ile ilgili sözlerinin başta Lübnan olmak üzere bir çok ülkedeki mültecilerin gönlüne su serptiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.