HaberlerİranOrtadoğu

IŞİD, Siyonistler ve Suudi Arabistan şer ekseninin üç boyutudur

Tahran Cuma Namazı Geçici Hatibi Ayetullah İmami Kaşani, IŞİD, Siyonistler ve Suudi Arabistan’ı şer ekseninin üç boyutu olarak nitelendirdi.

Tahran Cuma Namazı Geçici Hatibi Ayetullah İmami Kaşani bu haftaki Tahran Cuma namazı hutbelerinde nükleer müzakere heyetine teşekkür ederek “İran’ın teröristleri desteklemesi veya nükleer silah üretmesi gibi İran aleyhine üretilen boş iddialar, ABD ve müttefiklerinin süregelen düşmanlığındandır. Dışişleri Bakanı Zarif’in dediği gibi Amerika yanlışlarını telafi etmek yerine yalan ve uydurma sözlerle düşmanlıklarını sürdürüyor” dedi.

“IŞİD, Siyonistler ve Suudi Arabistan kötülük ekseninin üç boyutudur” diyen Ayetullah İmami Kaşani konuşmasının devamında ise “ABD çocukları katleden Suudi Arabistan Rejimi’ni destekleyerek İran’la olan düşmanlığını devam ettiriyor ve daha ilginci ise yaptıklarını İran’a yakıştırıyor” diye ekledi.

Tahran Cuma Namazı Geçici Hatibi, “Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) müslümanlara hitaben ‘Huzurla yaşamak isterseniz Yahudiler’i Arap Yarımadası’dan çıkarın’ demişler. Tabii ki Yahudi’den siyonist düşmanlarımızı kastediyoruz” dedi ve “Batılılar Siyonistleri memnun etmek istiyor fakat bilmeliler ki, onlar bütün insanlar yok olana kadar ve dünya siyonistlerin oluncaya kadar memnun olmayacaklar. Siyonistler ellerini milyonlarca insanın kanına bulamak istiyor” ifadesini kullandı.

Ayetullah İmami Kaşani, İmam Ali’den (a.s) bir rivayetle “Din ve İslam toplumu dört esas üzerine kurulmuştur. Bunların en mühimi: ilmiyle amel eden alim ve servetini müslümanlardan esirgemeyen zengindir ve eğer bir zengin milli ekonomi ile uyum sağlamaz ve yalnızca kendi çıkarını düşünürse toplum parçalanır” diye söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.