HaberlerOrtadoğuSuriye

IŞİD teröristleri Siyonist rejim tarafından tedavi ediliyor

Siyonist rejim ordusu, Suriye’de yaralanan en az 2 bin teröristi tedavi ettiğini itiraf etti.

İRİB’in bildirdiğine göre Siyonist rejim ordusu Golan tugayı komutan yardımcısı baha Aliyan, Suriyeli yaralı teröristlerin sığınmacı olduğunu iddia ederek, “İsrail söz konusu kişilerin hüviyetinden emin olmanın ardından, insanlık görevi uyarınca onları tedaviye alıyor” gibi bir iddiada bulundu.

Siyonist rejim ordu yetkilisinin iddiaları, İngiltere basınından Daily Mail’in bir kaç gün önceki haberinde Suriye hükümetine karşı savaşan teröristlerin işgal edilen topraklarda tedavi gördüğüne dair haberinden bir kaç gün sonra gündeme geliyor.

Bu arada Filistin kaynakları da, işgal topraklarında tedavi gören teröristlerin daha sonra Suriye sınırında konuşlanan araçlarla tekrar savaş meydanlarına götürüldüğünü belirtti.

Daily Mail bir süre önce, Golan tepelerinde Siyonist güçlerin tekfirci teröristleri tedavi ettiğini gösteren video bandı yayınladı.

Haber sitesi, “Tel Aviv, Suriye’deki hükümet karşıtı teröristlere tıbbı yardımın yanı sıra, onlara askeri ve teçhizat yardımı da sağlıyor” diye yazmıştı

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.