HaberlerDünyaIrakOrtadoğu

IŞİD teröristlerinin, doğu Irak’taki Erbain Hüseyni ziyaretçilerine saldırma planı engellendi

Irak Ulusal Güvenlik Örgütü Cuma günü yaptığı açıklamada, IŞİD teröristlerinin doğudaki Diyale eyaletindeki Erbain Hüseyni (S) ziyaretçilerine yönelik saldırı planının engellendiğini duyurdu.

Tesnim haber ajansına göre, Irak Ulusal Güvenlik Ajansı’ndan yayınlanan bildiride, Irak güvenlik güçlerinin, IŞİD terör örgütünün Diyale vilayetinin güneyindeki bir sığınağına düzenledikleri saldırıda, 4 intihar yeleği, 4  bomba ve çok sayıda havanı ele geçirdikleri, teröristlerin sözkonusu silahları Erbain Hüseyni (S) ziyaretçilere karşı kullanmak için hazırlık aşamasında olduğu kaydedildi.

Hicri Kameri takvime göre, 20 Safer 1443, (27 Eylül 2021), dünya Şiilerinin üçüncü imamı İmam Hüseyin’in (a.s) ve sadık yaranlarının Kerbela çölünde şehid edilişlerinin 40 gününün yıldönümüdür. Bu münasebetle her yıl başta İran olmak üzere İslam ülkelerinden onbinlerce Ehlibeyt aşığı Erbain Hüseyni (S) merasimlerine katılmak için Irak’ın Kerbela şehrine akın etmektedir.

IŞİD terör örgütünün Irak’taki yenilgisine rağmen, bu terör örgütünün bazı üyeleri hala ülkenin farklı yerlerinde bulunmakta ve dağınık bir şekilde terör eylemleri gerçekleştirmektedir.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Ağustos 2022 (11) içerik yüklenmiştir.