İslami Davet

IŞİD Teröristlerinin Kâbusu 63 yaşındaki Haşdi Şabi Mücahidi Sniper, 321 Teröristi Öldürdü

27 Şubat 2017 21:01

Iraklı 63 yaşındaki sniper Ebu Tahsin, şahin gözleriyle DEAŞ militanlarına meydan okuyor. Tahsin, iki yılda en az 321 DEAŞ militanını etkisiz hale getirdi

Irak’ta DEAŞ’a karşı savaşmak için kurulan Halk Seferberlik Birlikleri’nin 63 yaşındaki “tecrübeli” keskin nişancısı (sniper) Ebu Tahsin, 2015 yılından bu yana 321 DEAŞ militanını öldürdü.

Halkın Seferberlik Birlikleri’nin yayınladığı, geçen yıl çekilen videoda, 63 yaşındaki Tahsin, Halk Seferberlik Birlikleri safında savaşmasının amacının ülkesini savunmak olduğunu söylüyor.

Irak’ın Beyci bölgesinin kuzeyindeki Makul Dağları’nda aralık ayında kaydedilen görüntülerde Tahsin, iki yıldır gönüllü olarak DEAŞ militanlarına karşı savaştığını belirterek, “Şu dağların çevrelediğini alanı görüyor musunuz? Allah’a şahidim olsun ki, kimse buraya yaklaşamaz” sözleriyle DEAŞ’a meydan okuyor.

İşindeki ustalığını sakinliğine bağlayan Ebu Tahsin, “Rahatım. Zihnim rahat. Beni zaman zaman başka yerlerde görevlendiriyorlar ama ben hep buraya gelmek istiyorum. Son olarak bir ay izin kullanmamı istediler ama ben 12 gün sonra geri döndüm” diye konuştu.

IŞİD Teröristlerinin Kâbusu 63 yaşındaki Haşdi Şabi Mücahidi Sniper, 321 Teröristi Öldürdü Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık