HaberlerİranOrtadoğu

İslam dairesinde olanlar İsrail ile dost olamazlar

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, İslam’ın tüm beşeriyete ait olduğunu, kendini İslam izleyeni bilenlerin korsan İsrail’le dost olamayacağını vurguladı.

Dünya camiler günü dolaysıyla düzenlenen kutlamalarda cami imamlarıyla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, imamların camilere ruh ve hareket kazandırdığını kaydetti.

Konuşmasının bir başka bölümünde Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, bugün dünyada İran milletine karşı en ağır ve en geniş düşmanlıklara şahit olmaktayız, çünkü İran büyük kapasitesi ile milletleri düşmanlara karşı seferber edebilecek tek ülkedir, diye konuştu.

Ahmedinejad ayrıca bazı İslam ülkelerinin korsan İsrail’i desteklemelerini eleştirerek nasıl olur da biri Kuran-ı Kerim okur ve kendini İslam izleyeni bilir, ama siyonist İsrail ile dost olabilir, şeklinde konuştu.

Ahmedinejad bazı ülkelerin yetkilileri milletleri, korsan İsrail’i tanıyan bir İslam’a davet ettiğini, Gazze katliamı karşısında sustuğunu ve sömücülerin yağmalamalarını ört bas ettiğini vurguladı.

İmam Humeyni’nin –ks- beşeriyete ait olan Kudüs bayrağını göndere çektiğini hatırlatan Ahmedinejad, İran olmasaydı Filistin tarihe gömülmüştü, diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.