AsyaHaberler

İslam devleti kurabilirsek sorunlar çözülür

Avrupa ve batılı ülkeler hiçbir zaman krizlerle yüz yüze gelmeye güç yetirememişlerdir, bundan dolayı her zaman batıdaki krizleri doğuya taşıyarak İslam ülkelerini bu sorunlara müptela etmiştir.

Kabil şura meclisi milletvekili “Seyit Hüseyin Alimi Belhi” Kudüs İslami kimliğini savunma yüksek meclisinin açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi: Afganistan’daki sorunlar Filistin’deki sorunlarla ayrı değildir. Eğer bizler dini değerleri ve inançları temele alan bir hükümet kurabilirsek bu ülkelerin sorunlarının üstesinden rahatlıkla geliriz.

Ayrıca Kapisa milletvekili “Mevlevi Seyit Ferit” bu açılışta şunları söyledi: Müslümanlar arasındaki bu ihtilaflar olduğu sürece ve aralarında kardeşlik ve birlik oluşmayana kadar bizler bu sorunların üstesinden gelemeyiz.

Hatemül enbiya yüksek eğitim kurumu hukuk ve fıkıh fakültesi rektörü “Abdullatif Seccadi” yaptığı konuşmada şunları söyledi: Müslümanların sorunlarının halli sadece vahdet ve birlikten geçmektedir.

İslami vahdet ve birlik İslami öğretilerin asıllarındandır, eğer bu olguya itina edilirse düşmanların insanları tahrik eden her türlü tefrikalarından kurtulur, dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (45) içerik yüklenmiştir.