HaberlerIrakLübnanOrtadoğu

İslam dünyası Irak patlamalarına sessiz kalmamalıdır

Lübnan Şiaları yüksek şura başkan yardımcısı Ayetullah Abdulemir Kebalan İslam dünyasının Irak’ın çeşitli şehirlerinde düzenlenen bombalı saldırılara tepkisizliğini şiddetli bir şekilde kınadı.

Ayetullah kebalan Beyrut’taki ahlak dersinde Irak’taki bazı cami ve hüseyniyelere düzenlenen intihar saldırılarını kınayarak şunları söyledi: bu tür terörist saldırılar çok rahat bir şekilde gerçekleştirilmekte ve biz İslam ve Arap dünyasında bu saldırılara ciddi bir tepkinin gösterilmediğini görmekteyiz.

Lübnan Şiaları yüksek şura başkan yardımcısı konuşmasının bir diğer bölümünde şunları söyledi: neden İslam dünyası Irak’ın çeşitli yerlerinde düzenlenen terörist saldırılarda günahsız bir şekilde hayatlarını kaybeden insanlar karşısında sessiz kalmıştır? Gerçekte bu tür cinayetlerin İslam öğretilerinde yeri yoktur ve hiçbir şekilde mazur gösterilemez.

Son günlerde Irak’ın çeşitli şehirlerinde terörist saldıralar düzenlenmiş, bunlardan en önemlisi Musul’da gerçekleştirilmiş olup bu saldırılarda 50 ölü 251 yaralı geride bırakmıştır.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Mayıs 2021 (7) içerik yüklenmiştir.