HaberlerİranOrtadoğu

İslam dünyası Pakistanlı selzedelerin yardımına koşmalıdır

İran’ın Kum kentinde yaşayan büyük İslam Alimi Ayetullah Museviyi Erdebili, İslam ülkeleri ve İslam Konferansı Teşkilatı İKT’den, Pakistan sel felaketzedelerinin yardımına koşmalarını istedi.

Ayetullah Erdebili tarafından yayınlanan bildiride son Pakistan sel felaketi olayında 1600’ün üzerinde Pakistanlının hayatını kaybetmesi ve 20 milyon civarında insanın da evsiz barksız olmasına temasla şöyle deniliyor: Dikkat etmek gerekir ki bu fani dünyada vuku bulan iyi kötü her bir olay Allah tarafından bir imtihan vesilesidir ve bu imtihan sayesinde insan yüceleceği gibi Allah göstermesin aşağı bir makama düşme ihtimali de var. Alınan haberler uyarınca Pakistan’da halkın hayatını tehlikeye düşürdüğü gibi başka ülkeleri de tehdit eden Pakistan’daki son sel felaketi de bu ilahi sünnetten istisna değildir ve şu anda mübarek Ramazan ayını idrak ettiğimiz bir dönemde bizlerin tümü büyük ilahi bir imtihandan geçmekteyiz.

Ayetullah Erdebili’nin bildirisinin bir diğer bölümünde ise dünya ülkelerinden, uluslar arası yardım kuruluşlarından, özellikle İslam ülkeleri ve İslam Konferansı Teşkilatı İKT’den mazlum ve musibetzede Pakistan halkının yardımına koşmaları talep edilmiştir.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.